Діти

Як правильно реагувати на плач дитини.

Маленькі діти висловлюють свої емоції плачем і це потрібно розуміти. Вони плачуть, коли відчувають тривогу, плачуть, коли їм страшно, плачуть, коли вони в замешательств і плачуть тоді, коли вони щасливі. Для багатьох батьків як раз і полягає проблема в тому, що діти постійно плачуть.

Тому багато батьків так і просто люди не вміють правильно реагувати на сльози дитини. Хтось починає умовляти дитину заспокоїтися, хто намагається його «підкупити», хтось намагається присоромити дитину, а деякі і зовсім починають погрожувати! Всього цього робити не варто.

коментуй і став лайк!

Багато хто з нас у той час, коли дитина плаче, намагаються заспокоїти його так, як би заспокоювали плаче дорослого, але на те він і дитина, у нього своя психологія і свої поняття, і підхід до нього потрібен особливий.

Самі по собі діти є тендітними створіннями. І я зараз не кажу про те, що у них маленькі кісточки і вічні забої на колінах, я кажу про психічний стан дитини, адже воно дуже хитке і дійсно крихке. Не можна про це забувати, і тому потрібно ставитися до цього серйозно, а головне – правильно. Як же поводитися, коли дитина плаче?

коментуй і став лайк!

Причина є вихід

Спершу потрібно з’ясувати причину сліз дитини (це допоможе зорієнтуватися в своїх подальших діях), але не завжди це виходить. Не забувайте, що діти ще не до кінця розвинені: вони погано орієнтуються у своїх почуттях і в конфліктних ситуаціях, діти просто навсього не можуть контролювати свої емоції. Тому для того, щоб допомогти дитині, потрібно зрозуміти причину, що викликала сльози, а якщо це не вдається, то ми переходимо до плану Б.

План Б дуже простий. Якщо ви не розумієте, чому дитина плаче, то просто скажіть йому про це, скажіть «я не розумію з чого ти плачеш, але я з тобою, і все буде добре». Вже з цього моменту ваша дитина почне відчувати підтримку.

Ніжність

Ніжні і чуттєві дотику завжди послужать безпрограшному варіантом.

  • Обійміть дитини
  • Погладьте його по плечах і голові
  • Притисніть його до своїх грудей

Дитині стане вмить легше, після ваших обіймів, він відчує до вас захист і підтримку.

коментуй і став лайк!

Відволікати дитину або не відволікати?

Чому взагалі постало таке питання? Справа в тому, що спосіб відволікання робочий і неробочий одночасно. Він правда може допомогти домогтися тиші, але він не завжди діє коректно. Зараз я все поясню вам на елементарних прикладах.

Приклад 1:

Ваша дитина влаштував істерику в магазині, коли ви проходили через дитячий відділ з іграшками. Він хоче іграшку, а ви не можете її купити. . . . істерика, море сліз і криків, червоні очі і підкошені ноги – саме така картина стоїть перед вами. Питання « що робити? » Припустимо, що ви вирішили відволікти дитину від його палаючого бажання, тому ви несподівано показуєте пальцем за спину дитини і кажіть йому, що у вас є для нього іграшка, але вона зараз знаходиться в колясці, яка стоїть прямо позаду дитини.

Що ми отримуємо? Дитина заспокоївся, і тихенько йде поруч з вами, чекаючи, коли він досягне того предмета, на який він переключився.

Начебто все вирішилося, але щось залишається не так. Щоб довго не думати, я відповім за вас, що пішло не так в цій ситуації.

Справа в тому, що в цій ситуації дитина не отримав жодного уроку, він просто переключився на іншу тему, яка цікавить його. Саме з-за цього спосіб відволікання працює неправильно. Ребенок ніколи не навчиться справлятися з життєвими труднощами, і він не зможе знаходити в собі оптимізму, щоб вирішити свої проблеми, тому що він буде постійно перемикатися на все нові й нові теми, тим самим ніколи не досягнувши своєї мети.

коментуй і став лайк!

Але як би могла вирішитися ця ситуація, якщо подивитися на неї з іншого кута?

Магазин, істерика, сльози – все по колишньому, АЛЕ! Але ви не прагнете якомога швидше змусити замовкнути своєї дитини, ви акуратно підходите до неї і сідайте на навпочіпки, після чого ви починаєте говорити з ним. Кажіть йому, що ви розумієте, що ви не можете зараз дозволити купити цю безсовісну іграшку, що ви прекрасно бачите, як йому важко і боляче, (та сама кульмінаційна фраза) ви пропонуєте дитині придумати рішення цієї резонансної ситуації. Саме ця пропозиція стане першим і найголовнішим поштовхом до відволікання, після неї дитина відразу стане спокійніше, адже він почне обдумувати способи вирішення його проблем.

А найголовніше в такому результаті подій – це те, що ви зблизитеся зі своєю дитиною. Ви будете з нею відвертою, а він стане більш тямущим. Довіра і взаєморозуміння – це найважливіші мости в будь-яких взаєминах, тому їх потрібно передерживаться.

коментуй і став лайк!

Приклад 2:

Цей приклад буде коротким, він потрібен для того, щоб розуміти, коли можна використовувати спосіб відволікання.

Уявіть, ви знаходитесь у парку і ваша дитина грає з іншими дітьми в пісочниці, але йому сподобалася чужа дитяча іграшка, внаслідок чого визріває конфлікт. Ми знову бачимо сльози й чуємо обурені дитячі крики.

У цій ситуації не можна дозволити конфлікту розростися, тому ви підходите до дитини з його ж іграшкою і перевернути його увагу на цю ж іграшку. Трохи пізніше (наодинці), ви пояснюєте дитині, що не можна брати чужі речі без дозволу.

Підсумок: урок засвоєний, всі цілі, всі іграшки у своїх господарів, діти щасливі. В таких екстрених ситуаціях відволікання вважається хорошим способом для вирішення конфліктів.

коментуй і став лайк!

Ні в якому разі не дозволяйте собі зриватися на дитину, краще розкажіть йому про свої почуття, і вам обом стане легше.