Діти

На спині або животі: в якій позі повинна спати дитина і чому

Поки малюк не вміє самостійно перевертатися, педіатри радять укладати його спати в різних позах. Оптимальними положеннями є: на правому або лівому боці, на животі або на спині. У кожній з цих позицій має свої особливості.

На боці

Положення на правому або лівому боці безпечно навіть у тому випадку, якщо дитина часто і рясно зригує. Перебуваючи на боці, малюк не зможе захлинутися. Крім того, така поза сприяє відходженню газів, що актуально для немовлят, які страждають коліками. Але дітям з дисплазією кульшових суглобів довго залишатися в такій позиції не рекомендується, щоб не збільшувати навантаження на суглоби. Періодично немовляти потрібно перекладати з боку на бік, щоб не виникло асиметрії черепа або кривошиї. Наприклад, вранці укладіть малюка спати на правому боці, а помінявши підгузник, погодувавши, укладіть спати вже на лівий бік.

На спині

Це природна для дитини поза, але існує небезпека, що дитина може захлинутися зригувати масами. Щоб цього не сталося, після годування деякий час поносіть малюка у вертикальному положенні на руках і дочекайтеся, коли відійде повітря. Ця поза не підходить для сну, якщо у малюка гіпертонус м’язів, нежить, скоринки в носі, кольки або гази.

На животі

Корисно для дітей і спати на животі. Укладати малюка спати в такій позі можна спробувати після того, як йому виповниться місяць. У такій позиції зміцнюються м’язи шиї і спини, швидко відходять гази, органи травлення працюють найбільш ефективно. Але сплячий на животі дитина повинна перебувати під постійним наглядом, його не можна залишати одного. Спати на животі можна тільки на спеціальному для немовлят ортопедичному матраці з гладкою поверхнею. У ліжку , ковдр, м’яких іграшок, які можна випадково втупитися.:

Не зміниться форма черепа дитини, якщо він буде завжди спати в одній позі? Такий ризик є.

Головний питання

Іноді батьки помічають, що голова малюка , ніж з іншого. Це може бути пов’язано з тривалим лежанням в одній позі. Тому, поки джерельця ще м’які, позицію малюка під час сну треба час від часу міняти, щоб не виникла асиметрія. Але врахуйте, що протягом декількох тижнів після народження встановиться природна для дитини поза під час сну. Він вибере її сам. Тому не слід весь час перевертати сплячого малюка. Якщо малюк міцно спить, рівно дихає, не чіпайте його, укладіть його в іншій позі тільки після неспання.

Вкрай рідко плагиоцефалия (асиметрія черепа) виявляється патологічним станом. Її причиною може бути краніосіностоз. При такій патології черепні шви передчасно заростають, що супроводжується деформацією мозкового відділу черепа. Краніосіностоз вимагає хірургічного втручання.