Квіти

Як добитися пишного цвітіння пеларгонії

Правила догляду

Герань невибаглива рослина. Стійко переносить перепади температури, нестача вологи. Однак отримати пишне рослина з красивими квітами можна тільки дотримуючись правил агротехніки.

Освітлення

Пеларгонія – світлолюбна рослина. Щоб домогтися від неї пишного цвітіння, її розміщують у місці з гарним освітленням. Підійдуть південні і південно-західні вікна.

Попадання прямих сонячних променів уникають. Квітка може отримати опік і загинути.

Навесні, як тільки встановилася тепла і суха погода, горщики виносять на балкон або терасу.

Деякі садівники пересаджують герань у відкритий грунт. Восени, перед настанням холодів, викопують разом із земляною грудкою, розміщують в широкому горщику і прибирають в прохолодне темне приміщення до весни.

Температура

Незважаючи на те, що герань невибаглива, її оберігають від протягів. Різкі перепади температури і холодний вітер істотно знижують імунітет і призводять до різних захворювань.

Режим поливу

Потрібен рясний Полив. Взимку – по мірі підсихання верхнього шару. Влітку і навесні – не менше 2-х разів на тиждень. У посушливу погоду частіше.

Воду беруть м’яку, добре відстояну. Найкращий варіант – дощова або тала.

Не допускають застою вологи біля коренів. Це призводить до ураження кореневої системи гниллю і загибелі квітки.

Герань воліє помірну вологість. Від обприскувань протирати листя вологою ганчіркою відмовляються. Процедура призводить до їх потемніння і засихання.

Підживлення

Своєчасне внесення добрив впливає на якість цвітіння і його тривалість. При сприятливих умовах, пеларгонія цвіте з другої половини зими і до початку осені. Застосовуючи ряд стимулюючих складів, процес продовжують на цілий рік без шкоди для рослини.

Дотримуються наступної схеми:

 1. Під час поливу 2 рази в 30 днів додають калійні і фосфорні препарати. Мікроелементи зміцнюють імунітет квітки, стимулюють цвітіння.
 2. Взимку в рідині розчиняють 2 ст. л. цукрового піску або «Гетероауксину» (дозування згідно інструкції). Вносять 1 раз в 7 днів.
 3. Періодично підгодовують спеціальними складами для герані, придбаними в магазині.

Вносять склади з обережністю, щоб не зробити грунт дуже поживним. В іншому випадку герань спрямує свої сили на розвиток зеленої маси, а не цвітіння.

Підгодівля герані йодом

Пеларгонія дуже добре реагує на підживлення йодом. Дія речовини направлено на стимуляцію обмінних процесів. Цвітіння стає більш яскравим і рясним. Підвищується стійкість до:

 • бактеріальних захворювань;
 • грибковим інфекціям;
 • чорної гнилі.

Є профілактичним заходом від павутинного кліща.

Для приготування робочого розчину на 1 л води кімнатної температури беруть 1 краплю йоду. Вносять наступним чином:

 • попередньо проливають грунт;
 • через 1 годину по стінках горщика наливають добриво.

Склад вносять обережно, щоб краплі не потрапили на коріння, листя і стебла. Інакше рослина отримає опік.

Якщо краплі все-таки потрапили на листя, їх відразу промокають паперовою серветкою.

На одну рослину використовують не більше 50 мл розчину йоду. Підгодівлю вносять 1 раз на 21 день протягом усього літнього періоду.

Завдяки поліпшеному обміну речовин у клітинах, у пеларгонії прискорюється утворення суцвіть. Розпустилися бутони залишаються яскравими і свіжими протягом тривалого часу.

Інші народні засоби

Рясне цвітіння стимулюють і інші народні засоби.

Наприклад:

 1. Перекис водню. Готують склад для обприскування: 25 г на 1 л води. Застосовують 1 раз на 30 днів за винятком періоду спокою.
 2. Дріжджі. Для поливу беруть 1 г сухих дріжджів, 1 ст. л. цукру, 1 л теплої води. Використовують не більш 2-х раз навесні.
 3. Відвар з цибулиння. 50 г лушпиння кип’ятять в 1 л води 10 хвилин. Поливають відразу після охолодження. Вносять постійно, чергуючи з поливом простою водою.

Підживлення показують свою ефективність лише за умови правильного утримання рослини. Своєчасний полив і внесення препаратів зроблять цвітіння яскравим, пишним і рясним.