Квіти

Гіппеаструм або Амариліс – спробуємо розібратися!

Здобуваючи для своєї колекції домашніх, зелених вихованців цибулини квітів, з яскравою і незвичайно красивою

Гордий амариліс буде всю довгу зиму прикрашати нудні підвіконня красивими, соковитими, зеленим листям. А навесні, коли світловий день помітно подовжиться, розвинеться квітконіс. Радувати цвітінням він буде до літа, а після почне втрачати листя. Так до середини осені у рослини настає період відпочинку.

У гиппеаструма спостерігається інша поведінка. Починає випускати квіткову стрілку до весни, в більшості випадків бутон з’являється зовсім без листя. По формуванню квітки, з’являється листя, яка набирає чинності влітку. З кінця осені і взимку у нього «час спокою». Листя засихає і цибулина відправляється в темне, прохолодне місце.

Сучасні сорти гиппеаструма здатні цвісти двічі – навесні і восени, перед «сплячкою».

Виходячи з не схожого «поведінки» догляд за двома улюбленцями різний. Їм навіть добрива подобаються різні. Так гиппеаструму «по душі» органіка і мінеральні добрива приймає в повному обсязі.

Амариліс не такий «ненажерливий», не переносить органіку, від чого може навіть загинути, тобто – згниє цибулина. І мінеральні підгодівлі рекомендовані для нього у зменшеній доза, не частіше двох разів на місяць і тільки після того, як квітку розпуститися.

Ґрунтосуміші для двох «родичів» теж різні. Для амариліса важлива легкість грунту. Приблизний склад: городня земля + листової, садової або ялиновий перегній + перліт або великий річковий пісок + дрібно різаний мох сфагнум. Землю з саду необхідно прожарити в духовці або хоча б пролити окропом з марганцівкою.

Гіппеаструм буде комфортно почувати себе, якщо до садовому грунті додати перепрілого гною і невелику частину розпушувача (перліт, вермикуліт, кокосова стружка). Субстрат виходить досить-таки важкий, вологий, поживний.

Що обов’язково при посадці цибулин і амариліса, і гиппеаструма, це значний дренаж, не менш 5 – 10 сантиметрів з битої цегли або пінопласту. Горщики краще брати високі.

По цибулині можна розібратися, що за примірник перед нами, якщо уважніше на неї подивитися. Бульба амариліса схожа на амфору (посудину) з вузьким горлом або на веретено. Вона нагадує цибулину неріне, тільки іншої величини.

У гипераструма форма бульби класична, він добре розвивається і швидко доростає до пристойних розмірів.