Квіти

Глоксинія прекрасна: вирощування і догляд

Отже, якщо Ви все ж вирішили посадити глоксинію, знайте, що на відміну від безлічі квітів у Вашому будинку, вона має період спокою, який настає відразу після цвітіння. Тому не лякайтеся, якщо рослина, яка ще вчора пахло, сьогодні в’яне й сохне.

Короткий опис

Глоксинія прекрасна або, як її ще називають синнінгія, є улюбленицею багатьох квітникарів. Вона має широкі довгасті ворсисті листя з прожилками.

В період цвітіння від неї неможливо відвести погляд. Квіти у вигляді великих дзвіночків зачаровують своєю красою. Вони бувають червоного, малинового, фіолетового, білого і бордового кольору.

Часто ці кольори комбінуються між собою. Сам квітка буває простий і махровий.

Корінь у формі бульби, схожий на картоплину, поверхневий покрив дуже сильно нагадує ворсистий кокосовий горіх.

Глоксинія є світлолюбною рослиною, але прямі сонячні промені протипоказані для неї, особливо в жарку пору року.

Якщо квітка стоїть на підвіконні під палючим сонцем, він просто обгорить, листя і бутони засохнуть і скрутити, а цвітіння припиниться.

На відміну від кімнатних рослин, які «переселяються» літо на свіже повітря, глоксинія повинна залишатися в будинку, оскільки їй протипоказані протяги і зміна температури.

Полив і підживлення

У період росту і цвітіння рослина потребує постійного поливу. Як тільки підсихає грунт, можна знову поливати.

Але воду краще лити в піддон, оскільки верхній полив сприяє загниванню бульби.

Якщо рослина поливати не вчасно, то квіти починають в’янути, а бутони, які ще не встигли розкритися, просто засохне. Поливати квітку краще теплою водою, або кімнатної температури.

Рослина не потребує обприскування, ворсисті листя можуть зіпсуватися від такої процедури.

Підгодовувати глоксинію слід в період цвітіння спеціальним добривом для квітучих рослин. Але якщо є можливість, то його можна замінити будь-яким органічним добривом.

Посадка і розмноження

Садити і пересаджувати глоксинію бажано навесні, коли бульби тільки починають прокидатися. Оскільки відрізнити верх від низу дуже непросто, перед посадкою дуже уважно обстежте бульба, Ви повинні знайти маленькі паростки або залишки зрізаного стебла.

Після того, як верхівка успішно знайдена, приступайте безпосередньо до посадки.

Якщо хочеться отримати кілька рослин з одного кореня, поділіть його на дві або три частини, обробіть слабким розчином марганцю.

Поки корінь підсихає, займіться грунтом. Якщо не хочеться возитися, купіть готову суміш в магазині, але можна приготувати і самим, до того ж, це не складно.

У рівних частинах змішайте листову або дернову землю, пісок і перегній, все добре перемішайте, щоб суміш була однорідною.

Горщик для глоксинії – це широка неглибока ємність, але без фанатизму, орієнтуйтеся на розмір бульби. Засипте в горщик керамзит або пінопласт для дренажу, все це легко знайти в спеціалізованому магазині.

Садимо наступним чином:

  • насипаємо шар землі,
  • поміщаємо бульба,
  • обсипаємо землею.

Верхівку не потрібно закопувати, вона повинна виглядати. В піддон заливаємо воду і чекаємо, коли з’являться паростки і почнуть розвиватися листки.

При правильній посадці листя дуже швидко йдуть в ріст. Перші листочки маленькі, але такі будуть побільше.

Період сну

Як тільки рослина відцвіте, воно починає відмирати і готуватися до сну. Період спокою триває з листопада по березень. Вам потрібно зрізати гострим ножем стебло.

Як доглядати за сплячої глоксиній?

Є два варіанти

  • Бульба залишається в землі і зимує. Вам треба тільки зрідка його поливати, наливаючи воду в піддон. Земля не повинна бути мокрою. Краще прибрати горщик з підвіконня і поставити на підлогу в кухні або в комору.
  • Дістаньте бульбу з горщика, покладіть в пакет з зиппером, застебніть і тримаєте в прохолодному місці, засипавши стружкою або тирсою.

Не бійтеся заводити у себе глоксинію. Доглядати за нею клопітно, але вона Вам віддячить розкішним цвітінням.