Квіти

Квіти – радість життя!

У цій назві увічнено ім’я пристрасного любителя орхідей Вільяма Каттлея, чия колекція для свого часу була кращою у всій Великобританії. Квітки краплею, що виділяють тонкий аромат, з витонченим хвилястим краєм, що створює ілюзію морської піни, і з довгою трубкою по достоїнству оцінені любителями екзотичних рослин.

Каттлеі діляться на дві групи, що трохи відрізняються по догляду.

У першій однолистні види, у яких кожна псевдобульб несе єдиний лист. Це потужні рослини з нечисленними квітками у суцвітті, зате самі квітки надзвичайно великі, що досягають 20 см в діаметрі.

Другу групу складають дволисті каттлеї, які дрібніше своїх родичок, але зате перевершують їх кількістю квіток у суцвітті і різноманіттям забарвлень.

Каттлеї, безумовно, гідні того, щоб прикрашати будь-який інтер’єр, однак вони дуже примхливі.

Вони люблять хороше освітлення. При недоліку світла погано розвиваються суцвіття. Але і від надлишку освітлення можуть не цвісти: необхідний короткий світловий день (8-10 годин) і додатково до цього – перепад добових температур 5-7°Пн. Періоди зростання у каттлей строго чергуються з періодами спокою. Такі умови створити в кімнаті нелегко.

Каттлеям, особливо дволистим, рекомендовано короткочасне підсушування субстрату, а перезволоження для них згубно. Щоб поліпшити механічні властивості субстрату, в нього можна включити шматки кори більш грубого помелу» (до 3 см). Підвищена вологість повітря дуже корисна для каттлеї, тому частіше обприскуйте.

Добрива краще вносити через полив, а не через обприскування листя.