Краса

Скільки повинно випадати волосся під час миття голови

Тих, хто регулярно прибирає за собою волоски з ванної після купання, цікавить питання: скільки ж повинно випадати волосся при митті голови? У цілому цей процес вважається природним, адже стрижні ламаються при механічному впливі, зношуються, старіють, поступаючись місцем новим зростаючим волоссю. Але завжди є безліч факторів, які можуть посилити проблему, і тоді насправді у людини випадає волосся набагато більше норми.

Нормальний обсяг втрати волосся

Абсолютно точно встановити об’єм випадають після миття голови волосся практично неможливо. Багато залежить від особливостей обміну речовин, швидкості оновлення клітин, кровообігу: тих факторів, які впливають на швидкість відновлення пасм. Ускладнюють ситуацію захворювання ендокринної системи, будь-які порушення в організмі, стресові ситуації, а також нездорове стан шкіри голови. Наприклад, пацієнти з хворобами щитовидної залози можуть втрачати в день кілька сотень волосяних стрижнів, і це буде для них нормою.

Норма випадання волосся при митті голови – це приблизно близько сотні одиниць на добу. Саме таке число зазвичай озвучують трихологи. Звичайно, цифра умовна і залежить від індивідуальних особливостей. Крім того, фахівці рекомендують звертати увагу на те, наскільки активно пасма ростуть, а не випадають, так як саме цей показник говорить про здоров’я шевелюри і шкіри голови.

Важливо також оцінити випав волосок: якщо він має потовщення на кінчику, то це означає, що стрижень випав разом з коренем. Таких волосся повинно бути небагато. Без подібних потовщень падають виключно зламалися стрижні. Це відбувається тільки за механічного пошкодження, причини якого очевидні:

  • різке розчісування заплуталися пасом;
  • пересихання під впливом термоукладки;
  • тугі коси або хвости і т. п.

Такі волоски можуть випадати не одразу, а саме під час миття голови, коли локони розпускаються і масажуються. Незалежно від того, наскільки сильно випадають прядки, важливо підібрати засоби, спрямовані на конкретну причину: усунення ламкості або ж зміцнення фолікулів у шкірі голови.

Механічно пошкоджені волоски будуть продовжувати випадати, а ось ті, яким судилося покинути своє місце в шкірі голови з-за віку, сильно помітні у ванній лише при нерегулярному миття шевелюри. Їх кількість обмежена, тому випадання волосся при митті голови буде періодично скорочуватися. Якщо ж цей процес незмінно інтенсивний, можливо, вам загрожує облисіння, тому пора бити тривогу і приймати заходи.

Підрахунок волосся

Безумовно, підрахувати точну кількість волосків неможливо. З метою визначення, наскільки сильно випадає волосся, необхідно кілька днів голову взагалі не мити. Протягом пари–трійки днів слід підраховувати одиниці, що залишилися на подушці, одязі, гребінці. При цьому потрібно визначити, з коренем волосок або просто зламався.

Так, в середньому число втрачених волосків не повинна перевищувати 100-150 штук. Якщо ж кількість вище зазначеного, а волосся випадає під час миття все інтенсивніше, слід звернутися за допомогою.

Якщо загрожує облисіння

Якщо випадає волосся при митті голови, що ж робити – питання, яке виникає в першу чергу. Дійсно багато пасм залишається на гребінці або у ванній, можна підрахувати, як описано вище. Якщо ж результат все-таки неприємний і насторожує, слід оцінити можливі причини:

  • стресові і будь-які інші ситуації, що викликають різкі коливання в роботі нервової системи;
  • інфекційні або викликані вірусами захворювання;
  • відхилення в роботі ендокринної системи;
  • свербіж шкіри голови;
  • себорея;
  • порушення секреції сальних залоз;
  • зміни гормонального фону.

Деякі фактори мають тимчасовий характер, і при їх усуненні зростання нових волосків відновлюється. Якщо ж захворювання хронічне або робить вплив на весь організм, якщо порушення викликані незворотними змінами, слід звернутися до трихолога. Доведеться пройти обстеження і здати цілий комплекс аналізів, тільки тоді можна буде визначити кращий спосіб лікування.

Крім того, обов’язково зверніть увагу на наявність фолікула на кінчику волосяного стрижня. Якщо ви задумалися, чому при миття голови волосся випадає через ламкості, відмовтеся від надлишку термоукладки, підберіть зміцнюють і відновлюють шампуні і бальзами, маски для відновлення структури волосся. Тоді допомога трихолога вам зовсім не знадобиться, так як подібна проблема вирішується звичайними магазинними засобами і домашніми масками.