Діти

Що являє небезпеку для немовляти

Коли в будинку з’являється дитина, як не крути, правила життя змінюються для всіх. І в першу чергу сім’я стурбована тим, як не заподіяти шкоди маленькій дитині. Поки звичний для всіх мир йому незнайомий і не дуже зрозумілий. Потрібно допомогти дитині освоїтися, не забуваючи думати про його здоров’я.

Новонароджену дитину не можна залишати лежати на спині.

Звичайно, якщо мама сидить поруч, практично не моргає і, тим більше, не відвертається, то можна. Але якщо жінка вийшла в іншу кімнату або планує трохи подрімати, то вона повинна подбати про те, щоб голова дитини була повернута на бік.

Краще взагалі покласти дитину на правий або лівий бік і зробити так, щоб маля в такому положенні і залишився (підкласти подушку або валик з рушника). Інакше, якщо малюк зригне, він подавиться або захлинеться.

Не варто ставити ліжко дитини на протязі.

Так, свіже повітря малюкові необхідний. Дитині набагато комфортніше в прохолоді, ніж в задусі. А протяги небезпечні для підростаючого, ще незміцнілого організму. Тому під час провітрювання рекомендують переносити малюка в іншу кімнату (ну або одягнути дитину тепліше).

При купанні малюка, якщо здасться, що вода стала прохолодною, не треба виливати в таз або ванну гарячу воду (поки дитина там).

Та й перевіряти температуру потрібно не просто пальцями або зап’ястям-ліктем, а опустивши у воду термометр. Виходити з ванни не можна, навіть якщо здається, що дитина зручно сидить і не зможе перекинутися.

Не потрібно вкривати немовлям ковдрою.

В його ліжечку взагалі не повинно бути зайвих речей. Це стосується:

  • подушки;
  • бортиків;
  • іграшок (навіть м’яких).

Маленька дитина може випадково заповзти під ковдру, та так, що голова виявиться повністю накритою. У результаті дитина може задихнутися.

Те ж саме може статися, якщо дитина уткнется особою в бортики або зім’ятий простирадло. Тому натяжні простирадла – це не пустощі, не данина моді, а річ першої необхідності.

Не можна залишати дитину в кімнаті одного, якщо тільки він не лежить у своєму ліжечку з високими бортиками.

Якщо потрібно, щоб дитина деякий час побув у самоті, потрібно покласти його так, щоб не було ризику, щоб він покотиться і звалиться на підлогу.

Не потрібно думати, що «літають» з диванів всі немовлята і ні до чого страшного це не призводить. Так більшість дітей тільки сильно лякаються або обмежуються невеликими шишками. Але є й досить сумні історії з серйозними наслідками.

Краще перестрахуватися, навіть якщо:

  • потрібно вийти лише на хвилинку;
  • дитина лежить далеко від краю;
  • немовля спить.

Несвідомо він може перекинутися і уві сні.

При купівлі ліжечка потрібно бути впевненим, що дитина не зможе просунути голову між прутами.

Коли малюк починає активно взаємодіяти з предметами в будинку, потрібно подбати про те, щоб дитина не поранилася.

Це стосується не тільки кутів столів, які потрібно перетворити з гострих в м’які.

Наприклад:

  • Дитина може потягнути за скатертину і перекинути на себе все, що було на столі. А якщо там стояла гуртка з тільки що налитим гарячим чаєм, цікавість може призвести до справжньої катастрофи;
  • Або малюк почне відкривати ящики комода, потягне на себе до упору, і виріб впаде на дитину. Звичайно, такого не трапиться, якщо комод прикріплений до стіни.

А вже таблетки, чистячі засоби та інші небезпечні рідини і порошки повинні бути приховані подалі. І не просто приховані за дверцями шаф, а підняті на самі верхні полиці. Ще вчора малюк не вмів повзати, а сьогодні він може розбирати всі ящики, які трапляються йому на очі. Тому потрібно відразу задуматися про зберігання усього, що може заподіяти шкоду допитливій дитині.