Космос

Що буде, якщо надмасивна чорна діра покине центр галактики?

Чорні діри – одні з найбільш загадкових і потужних об’єктів у Всесвіті. Вони володіють такою сильною гравітацією, що ніщо не може з них вирватися, навіть світло. Особливо великі чорні діри масою від 100 000 мас Сонця називаються надмасивними чорними дірами. Вважається, що надмасивні чорні діри є в центрі більшості галактик, однак їх роль у цьому сповнена загадок. На думку різних дослідників, ці монстри можуть зупиняти зростання галактик і навіть створювати придатні для життя планети.

А що буде, якщо надмасивна чорна покине своє місце в центрі галактики і відправиться у космічну мандрівку?

З таким унікальним явищем зіткнулися . Проводячи свої спостереження, вони виявили надмасивну чорну діру масою в 20 мільйонів разів перевищує масу Сонця, яка, мабуть, була викинута зі своєї рідної галактики RCP 28 і тепер мчить у просторах Всесвіту зі швидкістю близько 5,6 млн км/год. Це приблизно в 4500 разів швидше, ніж швидкість звуку на Землі!

Як астрономи змогли виявити цю чорну діру?

Виявляється, ця чорна діра не самотня. Вона тягне За собою гігантський шлейф завдовжки 200 000 світлових років, який складається із зірок. Вони утворилися в результаті взаємодії чорної діри з газом в міжгалактичному просторі. Під дією сильного гравітаційного поля чорної діри цей газ стискається, що викликає звездообразование.

Що ж змусило чорну діру «полетіти» з своєї галактики?

Вчені вважають, що це сталося в результаті злиття двох або трьох галактик. Коли відбувається злиття галактик, то надмасивні чорні діри в їх центрах зближуються і утворюють подвійну або потрійну систему. Такі системи можуть бути нестабільними, і в результаті складного гравітаційної взаємодії одна з чорних дір може бути викинута за межі галактики.