Краса

Даруємо топ порад з догляду за обличчям чоловікам!

Тільки в 21 столітті догляд за обличчям для чоловіків перестав вважатися чимось дивним, неприйнятним і навіть хибним. Застарілі погляди залишилися в минулому і дотримання гігієни і елементарних процедур догляду є абсолютно природними як для жінок, так і для чоловіків.

Звичайно, найчастіше в арсеналі сильної статі не настільки великий список косметологічних засобів і процедур, але навіть так званий «набір мінімум» дозволить зберігати молодість, свіжий зовнішній вигляд і чоловічий шарм на довгі роки.

Чим чоловіча шкіра відрізняється від жіночої?

У косметології будь-які процедури з догляду повинні починатися з визначення типу шкіри. Догляд за шкірою для чоловіків – не виняток, особливо коли існує ряд відмінностей і особливостей. Першим істотною відмінністю є більш міцний шар дерми, хоча кількість жиру у чоловіків трохи менше, ніж у жінок.

Ще однією особливістю чоловічої шкіри обличчя є більш крихкі судини, хоча сполучні тканини міцніше, ніж у жінок. Також у чоловіків більш інтенсивно працюють потові і сальні залози, що теж варто враховувати.

Догляд за шкірою для чоловіків та його особливості

Важливо розуміти, що догляд за шкірою обличчя чоловіків відрізняється в першу чергу за своїм підходом. Представники сильної статі вважають за краще вибирати способи догляду, які будуть займати менше часу, але при цьому дадуть найбільший ефект. Також до особливостей догляду додається гоління, якість якого матиме істотний вплив.

У догляді за обличчям чоловіка комплексний вплив буде найбільш ефективним. Воно ідеально поєднується з тим мінімалістичним підходом, який кращий для більшості чоловіків. Одним з основних видів догляду є пілінг, який доповнюється регулярним тонизированием і очищенням особи. Після 30 років до списку додається щоденний крем для обличчя і області навколо очей. Зазвичай цього достатньо для того, щоб отримати значний результат.

Чоловічі типи шкіри такі ж різні як у жінок?

Перед початком догляду за обличчям чоловікам потрібно обов’язково визначити свій тип шкіри. Зазвичай виділяють наступні види:

  • Жирний – відрізняється підвищеною жирністю і блиском. При обмацуванні може відчуватися маслянистий слід на пальцях. Часто з’являються прищі або чорні крапки;
  • Сухий – самий чутливий вид. Швидко реагує на мороз, після вмивання шкіра може стягуватися;
  • Комбінована – поєднує в собі властивості попередніх типів. Наприклад, щоки чутливі і часто пересихають, а Т-зона відрізняється підвищеною жирністю;
  • Нормальний – самий рідкісний тип, шкіра здорова, має матову структуру. Кількість прищів, камедонів мінімально.

Одного мила для догляду за шкірою чоловікові не досить!

Дуже часто чоловічий догляд за обличчям обмежується лише звичайним умиванням з милом, хоча в більшості випадків цього буде недостатньо. Шкіра постійно піддається впливу зовнішнього середовища, тому потрібно приділяти достатньо уваги для її очищення. Важливо не тільки очищати пори і вчасно усувати омертвілий шар епідермісу, але і вибрати правильні засоби.

Косметологи радять вмиватися з використанням миючих та очищуючих засобів тільки один раз в день, а от просто вмиватися водою можна без обмежень. Важливо, щоб вода була кімнатної температури (допускається брати трохи холодніше чи тепліше від кімнатного рівня). Переважно використовувати фільтровану воду.

Також необхідно пам’ятати про те, що при використанні кремів або інших засобів для догляду, в тому числі і мицеллярной води, в кінці дня шкіру необхідно очистити від їх слідів.

Скраб і пілінг як можна грубіше?

Щоб зробити шкіру гладкою і пружною, кращим вибором буде пілінг. Засоби для догляду за шкірою обличчя у чоловіків можна вибирати якомога жорсткіше, не побоюючись травм або механічних пошкоджень. Виняток становлять люди із сухою та чутливою шкірою, для якої краще підійдуть помірні скраби.

Важливо проводити процедуру регулярно, щоб очищати пори від відмерлих частинок епідермісу, бруду і пилу, з якою щодня контактує шкіра, а також інших мікрочастинок. Пілінг не тільки зробить шкіру більш здоровою і живий, але і суттєво спростить процедуру гоління, а також запобіжить появі врослих волосків. Рекомендовано проводити процедуру не частіше одного разу в тиждень.

Чоловічий крем для догляду за шкірою – який він?

Правильно вибраний крем – це не тільки догляд за обличчям у чоловіків, але і його захист. Використовувати його на постійній основі в молодому віці не варто, це стає необхідним лише після 40 років, але в деяких випадках без крему або гелю не обійтися. Найпоширенішим видом кремів є зволожуючі засоби. Їх рекомендовано наносити на шкіру обличчя і шиї кожен раз, після гоління або ретельного вмивання з використанням миючих засобів. Переборщувати з використанням крему не варто, так як це може привести до закупорювання пор і створювати неприємний жирний блиск.

Через 10-15 хвилин після нанесення крему необхідно перевірити, наскільки він вбрався, а також у разі необхідності видалити всі залишки засобу за допомогою ватного диска.

Гладке гоління без травм

Важливо приділити увагу і якісному гоління, від якого буде залежати стан шкіри. Часто чоловічі засоби по догляду за обличчям у вигляді універсальних кремів або гелів, які можна використовувати як для голити, так і для зволоження. Це не тільки зручно, але й ефективно. Також варто подбати про якісну бритві, одноразових верстатів краще уникати, так як вони сильно травмують шкіру і провокують роздратування.

Якщо ви хочете добитися ідеального сухого гоління, то відмінно підійде електробритва. При виборі верстатів особливу увагу потрібно приділити гостроту лез і технології гоління. Також важливо пам’ятати, що рухи потрібно виконувати тільки уздовж росту волосся, а для вмивання використовувати холодну воду. Чоловікам з ніжною і сухою шкірою краще використовувати лосьйони або гелі після гоління з регенеруючі компонентами.

Догляд за обличчям чоловіки після 30 – проти перших зморшок

Якщо в юному віці шкіра чоловіків не вимагає особливого догляду і досить дотримувати основні правила догляду, то з віком все починає суттєво змінюватися. Догляд за обличчям у чоловіків після 30 створює кардинальна відмінність від тих, хто не виходить за рамки вживання звичайного мила або гелю. Використання зволожуючих кремів стає більш рекомендованим, а в деяких випадках будуть актуальні навіть кошти з омолоджуючими компонентами (пептиди, вітаміни тощо).

Також шкіра частіше потребує тонізації, тому вдаватися до цієї процедури краще не тільки після гоління, але і після кожного вмивання з використанням тоніків.

Догляд за обличчям чоловіки після 40 – проти ознак старіння

Як і у жінок, догляд за обличчям чоловіків після 40 стає більш ретельним і частим. Кількість тестостерону, який визначає стан і молодість шкіри, істотно знижується з віком, тому крім догляду необхідно стежити за харчуванням і способом життя.

Основною проблемою є в’янення шкіри. Хоч чоловікам доглядати за обличчям можна не так ретельно, як жінкам, деякі процедури стануть обов’язковими. Можна використовувати ультразвукові та хімічні пілінги, хоча важливо дотримувати всі рекомендації косметологів по догляду за шкірою після процедури. Також неабиякою популярністю користуються маски, які мають виражений омолоджуючий і оздоровлюючий ефект.

Хоч догляд за шкірою і не так популярний серед сильної половини населення, але ми радимо вам використовувати хоча б базову схему: умивання, тонізування, зволоження. І обов’язково стежте за своїми губами. Сьогодні легко можна знайти спеціальні бальзами для чоловіків.