Город

Чому не можна рихлити землю навколо огірків

Розпушування ґрунту – дуже важлива складова догляду за рослинами. Всі ми звикли, що грунт навколо рослин обов’язково потрібно гарненько рихлити для того, щоб до коріння надходило більше повітря і поживних речовин. І, звісно, мало хто замислюється, що ця процедура може нанести серйозної шкоди деяким культурам.

Наприклад, для огірків розпушування ґрунту – це серйозний ризик. І від нього краще відмовитися, щоб не нашкодити рослинам і не уповільнити їх розвиток.

У цій статті я розповім, чим може бути небезпечно розпушування ґрунту навколо огірків і, звичайно, дам кілька порад про те, чому цю процедуру можна замінити без ризику для подальшого розвитку рослин.

3 причини відмовитися від розпушування грунту навколо огірків

1. Близьке розташування коренів до поверхні грунту

У огірків коренева система не йде вглиб грунту (як у томатів, наприклад), а знаходиться дуже близько до поверхні ґрунту. При цьому вона досить велика і займає велику площу навколо огірків.

При такому близькому розташуванні до поверхні будь розпушування грунту може привести до травмування та пошкодження коренів. Будь-яка сапа (навіть з невеликими зубчиками) здатна нанести серйозні травми коріння огірків.

2. Ніжна коренева система

Коренева система огірків являє собою велику мережу з тоненьких корінців, які, швидше, схоже на нитки, ніж на повноцінні коріння. При цьому вони завжди розташовані так близько один до одного, що при розпушуванні їх абсолютно точно не вийде обійти. Вони повністю пронизують весь земляний кому.

Звичайно, такі тонкі й густо ростуть корінці дуже легко пошкодити. Тому при розпушуванні їх пошкодження буде просто неминучим. Причому, всього за один рух сапкою можна травмувати відразу дуже велику частину кореневої системи із-за того, що корінці переплітаються і ростуть дуже близько один до одного.

3. Гостра реакція огірків на пошкодження коренів

Огірки дуже погано переносять пошкодження своєї кореневої системи. Вони дуже гостро реагують на це і можуть легко загальмувати свій розвиток і навіть скинути зав’язі (якщо вони вже з’явилися). Крім того, пошкодження кореневої системи може призвести до пожовтіння листя і серйозно знизити імунітет рослини (а за цим може послідувати зараження різними небезпечними захворюваннями, від яких потім буде дуже складно позбутися).

Саме тому так важливо дуже обережно обходитися з їх кореневою системою і відмовитися від процедур, які можуть її травмувати.

Чим замінити розпушування

Тим не менш, в будь-якому випадку нам потрібно подбати про те, щоб верхній шар грунту не покривався твердої “шкіркою”, яка не пропускає повітря. В іншому випадку огіркам буде складно добре рости і розвиватися.

І, на щастя, розпушування можна легко замінити на інші варіанти догляду за грунтом навколо огірків. Наприклад, для цих цілей відмінно підходить мульчування, при якому формується мікроклімат, який чудово підходить для коренів огірочків.

Крім того, можна діяти ще простіше і елементарно регулярно підсипати під огірочки свіжий, добре розпушений грунт. Тоді ніяких проблем з кореневою системою у огірків точно не буде.