Родина

Наслідки зради. Допомога психолога

У статті не буде моральних оцінок зради – подібних статей багато. «Тяжкі наслідки зради», «Кармічні наслідки зради» – статті з подібними заголовками наповнені емоціями і не наповнені психологією. Розкрию питання наслідків зради з точки зору фактів, а не оціночного судження. За 27 років практики було багато історій зрад, я знаю, про що кажу.

Які наслідки зради?

Брехня

Людина змушена обманювати своїх рідних, близьких, колег. Необхідно знаходити час змінювати розпорядок дня. Друга життя – життя таємна, прихована, «не на світлі».

Почуття провини

У зв’язку з тим, що доводиться обманювати, брехати, людина відчуває колосальне почуття провини. Це призводить до стресового стану. В голові крутиться – «я поганий», «я зрадник», «я брехун». Голос «внутрішнього батька» – «Як тобі не соромно? ». Бажання позбутися від почуття провини приводить до дратівливості, «психам», спалахів агресії. Агресія тут – спроба вирватися з-під тиску «бетонної плити» провини.

Одна з можливих причин почуття провини – «Я не гідний отримувати задоволення від життя», «Я не гідний солодкого життя».

«Солодке життя»
Смачні наслідки зради.
Задоволення, відчуття польоту, розчинення в коханця або коханки – прекрасні почуття. Це те, що Ви хотіли, але не маєте в сім’ї.
«Солодке життя – це всі принади любовних відносин. Це дійсно класно. При цьому важливо розуміти, що «солодке життя» – це стан закоханості.

Втрата часу

До любовної історії у Вас був певний режим, час було розподілено логічним, гармонійним чином. Тепер по-іншому. Коханка вимагає уваги, часу для зустрічей, прогулянок. Ви витрачаєте на це своє життя. Час йде. Ви обделяете своєю увагою сім’ю, роботу, друзів.
Питання на усвідомлення: «За рахунок яких справ, яких сфер життя я отримую час на коханку? »
Дайте відповідь і запитайте себе ще – воно того варте?

Гроші

Коли є коханка, відбувається зміна структури витрат – додаткові витрати на квіти, подарунки, знімну, квартиру, ресторан, готель. І справа тут не в тому, що «шкода, не шкода» – змінюється структура витрат, змінюється фінансова спосіб життя. Гроші, які ви витрачаєте на коханку – Ви десь забрали. Можливо, воно того варто.

Відповідь дружини

Мова йде про симетричну відповідь дружини на Вашу зраду. Необхідно розуміти, що в сучасному світі жінка є повноцінним партнером у шлюбі і психологічно має ті ж права, що і Ви, Ваша дружина має повне право на зраду. З точки зору психології – це відновлення балансу.

Фізичні наслідки

Секс з іншою людиною – це завжди обмін енергією через дотики, дихання, рух. Відбувається злиття двох людей, вдумайтеся в зміст слів – «Я володію тобою».
Дружини в цій історії немає. Чоловік перебуває на іншій території. Думає «виходить, не виходить», «як виходить», як він виглядає в її очах. Пишеться інша історія, вдала чи невдала, але інша. Пишеться дотиками, поцілунками, обіймами. Це сексуальна тілесна історія. Навіть якщо людина не усвідомлює значимість – ця історія постає у нього на рівні підсвідомості, фізіології. Можна вважати себе незалежним від коханки, це нічого не змінює.

Народжені і ненароджені діти

Дуже часто люди не охороняються, тому що хочуть відчути природні відчуття. В любовних відносинах може виникнути вагітність. Якщо жінка вирішує залишити дитину, Ваше життя зміниться. З точки зору системної розстановки і порядку, новий дитина має пріоритет над іншими дітьми. За законом природи чоловік повинен перейти в нові відносини. При цьому жінка, від якої дитина, вторинна – рулить дитина, він головний. Ненароджені діти або аборт. У аборту серйозні психологічні і кармічні наслідки. На рівні підсвідомості – це темні плями, які будуть з Вами назавжди.

Наслідки для родини. Висновок

Всі вищеперелічені наслідки, які б вони серйозні ні були, необов’язково зруйнують Вашу сім’ю.
У свідомості чоловіки можуть існувати паралельно дві жінки. Це складно, десь ущемляється одна жінка, де-то інша. Навіть діти можуть бути на різних територіях. Безліч таких історій – коханка існує 15 років, і чоловік не розлучається зі своєю дружиною.

А ось, що дійсно, реально руйнує сім’ю, це – заміна. Одна людина змінює Вас на іншого, замінює іншим – це точно зруйнує сім’ю.

Щоб продемонструвати, як відбувається заміна, розповім Вам казку:

“. Колись дуже давно в чудовому палаці жили молодий принц і прекрасна принцеса. Вони дуже любили один одного. Сталося так, що принцу потрібно було виїхати в далекі країни. В ті часи пересувалися на конях і в каретах, тому подорож займало кілька років. Поклялися у вірності один одному, і принц поїхав у мандри. Він пройшов безліч випробувань: голодував, замерзав, перебував на краю загибелі. . .
Через рік або два він повертався додому з люблячим серцем і очікуванням зустрічі з молодою дружиною. Коли до будинку залишалося кілька днів шляху, принц зі своїм слугою потрапили в лісі під зливу. Гроза, блискавка, темрява. Виїхали на узлісся, побачили на околиці величезний похмурий замок. Він здавався покинутим, але вони все ж вирішили там переночувати.
Постукали в дубові двері, відкрив їм старий сторож, який сказав: «Я живу тут один, господарі давно померли». Запустив всередину, нагодував вечерею. Коли піднімалася в свої спальні по сходах, принц побачив величезну картину, накриту ковдрою.

– Чому вона завішана? – запитав принц.

– На цю картину не можна дивитися – вона приносить нещастя.

Принц не зміг заснути – з’їдало його цікавість. Вночі він спустився вниз і стягнув покривало з картини. Він побачив жінку небесної краси – від неї неможливо було відвести погляд. Це була давно померла господиня замку. Принц втратив лік часу і простояв дуже довго, невідривно дивлячись на цю красу. Образ прекрасної жінки оселився в голові у принца. Насилу відірвавшись від картини, він ліг у ліжко з думками про незнайомці. Вночі вона йому наснилася. Коли прокинувся, він як і раніше бачив лише її.
Вранці принц і його слуга зібралися і поїхали далі, а в голові була тільки ця жінка. Всю решту дорогу він думав тільки про неї. Під’їхали до палацу, назустріч вибігла молода дружина, але принц її не бачив. Він бачив тільки ту жінку. Свою принцесу він більше не бачив.

У цій колись щасливій парі все скінчилося погано. “

Кілька висновків з притчі:

1. Образ господині замки. Ми любимо не людини, а образ.
2. Образ може замінити рідних нам людей. Одне змінюється на інше. Ми міняємо образ на образ. Образ Вашої коханки, оселившись в голові, може замінити образ дружини, з якою прожили багато років. Ви будете дивитися на дружину, а бачити коханку. Образ коханки постійно в голові – говориш слово «жінка» виникає вона, кажеш «кохана» – вона, кажеш відносини – знову вона. Приходиш додому – думаєш про коханку, торкаєшся до дружини – порівнюєш з коханкою.

Заміна – це головне наслідок зради. Вона є основною причиною розлучень.

Наслідки зради для постраждалої сторони

Якщо зрада розкрилася – це завжди психологічна травма. Типові фрази людей, яким змінив рідна людина: «Світ звалився», «Вибили опору з-під ніг», «Встромили ніж у спину».
Людина відчуває себе зрадженим. Зрада – порушення клятви вірності», відданості, важливих домовленостей, зобов’язань. Як знайти себе після зради, читайте в статті
Вищеперелічені наслідки зради можуть поширюватися і на потерпілу сторону – час, увагу, гроші.

Пом’якшити наслідки зради. Поради психолога

Наводимо порядок в голові:
Запишіть відповіді на наступні питання:

Коханка:

 • Необхідно зрозуміти, наскільки важливою є коханка. Наскільки вона заместила дружину.
  – Відбулося тотальне заміщення або часткове?
  – Якщо часткове – у чому вона заместила дружину?
  – Що головне я люблю/ціную в цій людині: допомога, спілкування, визнання, секс, турботу.
 • Що ніколи мені не дасть коханка, але для мене це важливо?
  Якщо стосунки з коханкою цінні, Ви це усвідомлюєте і розумієте, перевірте себе двома питаннями.
 • Скільки часу я готовий витрачати на коханку, виходячи з тієї головної цінності, що вона дає мені?
 • Скільки грошей я готовий витрачати на коханку?

Дружина:

 • Що головного дає мені дружина? Пишіть конкретно. Наприклад: «Вона завжди допомагала мені в моїй роботі. Що робила? Як допомагала? », «Давала грамотні розумні поради»
 • Що ніколи не дасть мені моя дружина? Запишіть 3-5 пункту. Конкретно що?
 • Скільки часу і грошей я готовий витрачати на дружину, виходячи з тієї цінності, що вона є в моєму житті?

Як тільки Ви складете два списки, виникне стан ясності. Ви зрозумієте за що, і кого Ви любите і не любите. Це дасть спокій. Піде почуття провини. З’явиться розумне пояснення відносин.
Головне – Ви розділите стосунки з дружиною і стосунки з коханкою.

Нейтралізація наслідків «народжені і ненароджені діти»
Продовжуємо питання, пишіть відповіді:

 • Запитайте себе: «чи Хочу я дітей від коханки? » Відчуйте відповідь.

Якщо не хочете – подбайте про те, щоб Ваш секс був захищений.
Якщо ж Ви хочете дітей від цієї жінки, задайте собі питання: «Наскільки я хочу жити з дружиною насправді? » (! ) Швидше за все, Вашому сімейному житті більше немає.

Відповідайте на всі питання – усвідомте, реально Вам потрібна коханка чи це просто тимчасові відносини. У Вас з’явиться порядок в голові.
Якщо є глибокі неусвідомлювані причини, які знаходяться всередині підсвідомості, необхідно буде поводити роботу в кабінеті психолога.

Терапія постраждалої сторони

Головне завдання терапії – зруйнувати відносини, що призвели до зради, створити нові відносини. Прийміть факт – колишніх відносин не буде ніколи. Створіть сім’ю з «чистого аркуша».