Город

Застосувала на городі ефективне органічне добриво

В одному з попередніх постів я писала, що в цьому році у мене та інших городників в нашому містечку, виникла проблема з придбанням органічних добрив. Був час, коли машину гною або перегною можна було придбати за невисокою ціною, що я і робила раз на два – три роки, але тільки не тепер. Нині ціни на машину органіки були захмарні.

В минулому році я теж купувала органічне добриво в магазині, гранульований кінський гній, упаковка вагою 2 кг. Потрібно відзначити, що добриво добре і мене виручило, та й не тільки мене. А нині, на момент написання попереднього поста про органічних добривах, нічого подібного в магазині не було. На той момент не було, а на момент висаджування томатів у грунт, з’явилося. З’явилося вчасно і довелося до речі, і називається воно Бионекс -1

Добриво Бионекс – 1

Вага упаковки-2 кг, ціна була спочатку 36 рублів за пакет, а трохи пізніше 38 рублів. Як я вважаю, це не дорого.

Це добриво на основі курячого посліду, вироблено ТОВ НВП “БашИнком” (Науково-впроваджувальне придприятие) ОЖЗ Кузнєцова, розшифровка ОЖЗ – Органічне Живе Землеробство.

Добриво Бионекс – 1 можна вносити під будь-які рослини, краще навесні або восени, а так само можна використовувати в якості кореневого підживлення

Опис

Ферментований курячий послід, еліксир родючості, гумусний добриво, природний біопрепарат, захист від хвороб – все це на лицьовій стороні пакету написано, можна уважно прочитати.

Бионекс -1 – це ферментований курячий послід, який отримано в результаті життєдіяльності організмів, вона в своєму складі містить:

  • органічне речовина не менше 10 %
  • азот до 2,5 %
  • фосфор до 5%
  • калій до 1,5 %
  • 80 мікроелементів природного походження

Як застосовувати Бионекс -1 добре видно з таблиці, а більш докладно тут:

1. Можна вносити добриво при перекопуванні, рекомендується вносити 400 г на 1 кв. м. Упаковки вагою 2 кг вистачить приблизно на 5 кв. м.

2. Можна вносити безпосередньо в лунки, 4 -5 столових ложок при висадці рослин або розсади. (Я саме так і робила, висадила всю розсаду томатів, капусти, перцю і баклажанів, попередньо вносила в лунки Бионекс – 1, правда трохи менше рекомендованого кількості, тому що ще вносила невелику кількість деревної золи гранульованої ( напишу про неї пізніше, в іншому пості).

3. Ще один спосіб – це удобрювальний полив рослин в період активного цвітіння. Для цього потрібно приготувати розчин 300 г добрива на 10 літрів води, настояти 1 добу та поливати під корінь.

4. Можна застосовувати це добриво при вирощуванні розсади та кімнатних квітів, для цього потрібно приготувати настій: 1 столову ложку добрива розчинити в 1 літрі води, дати настоятися 1 добу і поливати. Це кількість розподілити на 15 -20 рослин.

Я витратила при висадці розсади 6 пакетів. Розсади у мене було багато, тому пішло все. У кожну лунку я вносила по 3 – 4 столові ложки Бионекса – 1, потім змішувала з землею, висаджувала рослини і поливала.

Тепер буду спостерігати за ростом і розвитком рослин і коригувати, якщо це буде необхідно.

І ще один приклад використання цього добрива: озимого часнику почали жовтіти нижні листя, я міжряддя розпушила і внесла невелику кількість Бионекса – 1, через два тижні часник посвіжішав, з’явилися зелені верхні листки.

При висаджуванні ранньої картоплі в грунт, я теж використовувала Бионекс -1. Картопля, хоча і потрапила під заморозок, розвивається нормально. А решта тільки картопля зійшла.