Квіти

Як зимують колеуси на підвіконні в домашніх умовах і який потрібен догляд

Колеус, де б він не ріс, в будинку, або у відкритому грунті, завжди привертає до себе увагу. Я вже давно закохалася в це рослина, яка в радянський час називали не інакше, як кропивко.

Причому раніше мені і в голову не приходило, що колеус може себе чудово відчувати на клумбі, вирощувала виключно як кімнатна рослина. У радянський час у мене на підвіконні ріс колеус з малиновою листям, яскравий і ошатний.

Останні роки у мене на підвіконні ріс колеус з зеленим листям і кремовими смужками, виглядає дуже ніжно. Всього кілька років тому я виявила колеус на міській клумбі, так я дізналася про його універсальності, в клумбі колеус виглядав просто розкішно і його листя були розміром до 10 – 15 див.

Так почалося моє захоплення сучасними колеусами, я їх називаю чудеса селекції, тому що забарвлення колеуса просто не піддаються опису. Не дивлячись на все розмаїття колеус догляд за ними такий же, як за колеусами, які я вирощувала раніше.

Як доглядати за колеусами в зимовий час

У зимовий час колеус можна поставити на будь-підвіконня, навіть на південний. Якщо тривалий час буде багато сонячних днів, то квітка потрібно буде притінити.

У літній час колеус краще розташовувати на східному або західному вікні, на південному у рослини від яскравого сонячного світла будуть бліднути листя. З якого матеріалу виготовлений квітковий горщик, колесам різниці немає, прекрасно росте і в пластиці.

Який ґрунт потрібна для колеуса

У садовому магазині продається універсальний грунт для квітів, який я використовую при пересадці колеус в горщик з клумби восени. Для легкості грунту додаю в нього річковий пісок і агроперліт.

Поливати колеус потрібно у міру просихання грунту, а підгодовувати добривом для декоративно – листяних рослин в рідкому вигляді. Загалом в зимовий час колеус відчуває себе дуже навіть не погано, якщо його поливати і підгодовувати хоча б раз на місяць.

Якщо колеус погано підгодовувати, то у рослини сповільнюється зростання. При надмірному поливі у колеуса починається загнивання коренів, опадання листя свідчить про бур’янах.

Колеус легко розмножується як насінням, так і живцями, поділом куща само собою, як і будь-яка рослина. Сіяти насіння колеса потрібно в березні, посів поверхні з невеликим присипанням землею.