Квіти

Глоксиниям взимку потрібен особливий догляд — щоб його забезпечити, я роблю наступним чином

Улюблений багатьма кімнатний квітка – багаторічна рослина, що взимку йому потрібно відпочивати і набиратися сил для нового сезону. Саме тому слід знати, коли краще забирати глоксинію з підвіконня, і як вона повинна зимувати.

Глоксинія. Ілюстрація для статті використовується за стандартною ліцензії ©ofazende. com

Умови для зберігання глоксинії взимку

Для початку запам’ятайте, що у рослини є три стадії: активний ріст, цвітіння і спокій. Останній пункт для глоксинії дуже важливий. Якщо квітка відпочине недостатньо, то може не дати бутонів або ж квіти, але недостатньо рясно. Для зимівлі рослини створюють спеціальні умови. Воно повинно стати «вампіром» – перебувати кілька місяців без доступу світла, при температурі до +18 градусів і з вологістю від 70 до 90 %.

Глоксинія. Ілюстрація для статті використовується за стандартною ліцензії ©ofazende. com

Як підготувати рослину до зимівлі

Готуватися до сплячки глоксинія розпочинається у вересні або на початку жовтня. Перший ознака – прив’ялі та тьмяні листя. Помітивши це, я починаю рідше поливати квітку і перестаю вносити добрива. Після відмирання листя настане черга коренів. В результаті в землі залишиться тільки сформована за весну і літо цибулина.

Як зберігати глоксинію взимку в домашніх умовах

Зберігати цибулину можна двома способами: в землі або поза грунту. Перший спосіб мені подобається більше. Вся робота полягає в переміщення горщика з вікна у прохолодне і темне місце. У мене таке під ванною. Там не холодно, зате вологість близька до ідеальної.

Для зберігання без землі цибулину виймають з грунту. Цибулину очищаю від грунту і відмерлих корінців. Потім її промиваю і сушу. Підготовлений бульба кладу в пакет на злегка зволожене торф або пісок.

Зберігання глоксинії. Ілюстрація для статті використовується з сайту domashniecvety. ru

Якщо у вас ціла колекція глоксиній, їх можна зберігати в коробці, розклавши в один ряд.

До речі, коли виникає проблема з місцем для зимівлі цибулин, можна помістити в холодильник до відділення для овочів.

Догляд в період спокою

Взимку я зволожую земляний ком раз в два тижні. Природно, ніякої підсвітки та підживлень квітці в цей час не потрібно. Садять бульби в землю на початку весни. До цього часу всі паростки, які з’являються на бульбах взимку, слід обрізати.

Буває і так, що рослина і не думає засипати. Найчастіше це молоді черешки. Щоб вони не витягнулися, я розміщую такі кущики під лампу. Полив доведеться зберегти такий же, як і для бульб, які перебувають у спокої: раз у два тижні.

Пробудження бульб

Прокидатися бульби починають десь наприкінці зими. Цибулини з пагонами пересаджую в кашпо, засипаючи ґрунтом так, щоб його майже не було видно. Горщик при цьому встановлюю на вікно на постійне місце. Перший тиждень я намагаюся не поливати рослину, потім зволожую грунт по мірі необхідності. Якщо цибулина викидає кілька пагонів, я залишаю лише найсильніші. Це допомагає захистити бульбу від виснаження.

Пробудження бульб. Ілюстрація для статті використовується з сайту Pinterest

Через 2-3 тижні після посадки можна зробити першу підгодівлю. Я додаю азотні добрива, а також склади з калієм і фосфором. Під час цвітіння з підгодівлі залишаю тільки фосфор, він збільшує кількість квітконосів.

Якщо цибулина не прокинулася

Часто таке трапляється, якщо цибулина «проспала» менше чотирьох місяців пересохла або за зиму. Щоб реанімувати її, я ставлю квітка на сонці і починаю потроху поливати. Інша причина – зимувати відправили занадто юне рослина, яка не сформувало бульбу. Щоб встановити «діагноз», доведеться поритися в горщику і розкопати корінь. Зробіть на ньому невеликий надріз: здоровий бульба рожево-жовтий. Якщо зріз коричневий – він загинув.

Глоксинії для рясного цвітіння забезпечую хороший догляд і правильну підготовку до зимової сплячки. У цей час їй не потрібне світло, частий полив і тепло. При дотриманні цих правил глоксинія порадує влітку рясним цвітінням і великими дзвіночками.

Читати також:

Друзі, не забудьте підписатися на канал і поставити ЛАЙК, якщо стаття корисна!

#глоксинія #способи зберігання вдома #пробудження цибулин