Космос

Чи є різниця між космосом і всесвіту

Різниця між космосом і Всесвіту досить розмита і сильно залежить від контексту. Але вона є.

У статті ми будемо розглядати ці поняття в науковому, фізико-механічному контексті, без метафізичної та езотеричної підґрунтя.

Сучасна наука під космосом розуміє простір, що починається відразу за межами земної атмосфери. У ньому знаходяться планети, зірки, інші космічні тіла.

Також наука умовно ділить космос на ближній (той, який можна досліджувати з допомогою апаратів) і дальній (до якого поки ще наука з допомогою апаратів дістатися не може).

Всесвіт – не тільки простір між небесними тілами, але і самі небесні тіла. І все, що там ще знаходиться.

А знаходиться там багато: галактики, зірки, пил, випромінювання, сонячного вітру, нейтральний газ. . а також войди, чорні діри, квазари. а останнім часом ще й штучні тіла і космічне сміття (сліди діяльності людини на орбіті землі і в інших місцях, куди ми вже дотяглися).

Вважається, що космос існував завжди, а Всесвіт виникала момент великого вибуху.

Космос чорний, хоча в космосі насправді нескінченна кількість зірок, що випускають світло. Це спостереження лягло в основу теорії Великого Вибуху.

У 1823 році астроном зробив припущення, що якщо космос безмежний, а об’єкти в ній нерухомі, то світло зірок чоловік повинен бачити у будь-якій точці простору.

Однак, людське око бачить зірки лише як маленькі крапки на чорному тлі. Був зроблений висновок, що галактики (в свою чергу складаються з скупчень зірок) рухаються і поступово віддаляються один від одного.

У 1920-х роках ця теорія була досліджена (тим самим, на честь якого названий).

Хаббл довів, що галактики не статичні і дійсно віддаляються один від одного. При цьому швидкість їх віддалення така, що світло від зірок не встигає доходити до точки, з якої цей процес спостерігають. Тому ми і бачимо космос чорним.