Діти

Як виглядає прорізування молочних зубів

Період прорізування зубів вважається фізіологічним і необхідним в житті кожної людини. Кожен зуб проходить однакові стадії прорізування та формування.

Як виглядає десна в момент появи зуба.

Появі зубів завжди передує набухання ясен. Ясен в області з’являється зубика стає більш щільною, підноситься над сусідніми ділянками. При доторканні до десни відчувається щільна верхня частина зуба.

Колір ясен може не змінюватися, тобто залишатися блідо-рожевим. А також може бути почервоніння ясен, тоді область, де з’явиться зуб, добре контрастує і контурирует з іншими ділянками слизової оболонки.

Зустрічаються випадки, коли перед появою зуба з’являється синюватий відтінок десни. Це говорить про невеликі гематоми в області появи зуба. Гематома з часом зникає, але для надійності бажано звернутися до дитячого стоматолога.

Як виглядає зуб при прорізуванні.

Кожен зуб з’являється поступово. Спочатку проявляється верхня частина зуба: ріжучий край або горби, залежно від групової приналежності зуба. Швидкість появи зубів часто варіює. Сам момент прорізування, коли зуб з’явився, у дітей не викликає ніякого дискомфорту.

Після повного прорізування зуба, десна щільно обхоплює його з усіх сторін. Ця область називається шийка зуба. Шийка зуба поділяє зуб на зовнішню частину, видиму, і внутрішню частину, що знаходиться всередині щелепи. Внутрішня частина представлена коренем і волокнами періодонту, які утримують зубик всередині щелепи.

Кожен зуб у дитини має молочно-білий колір. За шкалою Vita молочні зуби у дітей мають колір А1,А2, B1, B2. Це відмітна особливість тимчасових і постійних зубів. Постійні зуби темніше.

У віці 2-3 роки контакти між зубами не щільні і кожен зуб поруч стоїть з сусіднім з невеликим проміжком. Подивіться порядок прорізування молочних зубів .

З часом між молочними зубами у дітей з’являються проміжки трохи більше. Невеликі відстані обумовлені зростанням дитини, зростанням лицьового скелета і щелепи. Такі проміжки необхідні, щоб з’явилося місце для постійних зубів, які ширше і більше тимчасових.

Якщо зубки у дітей і вони завжди чисті, без карієсу і пломб, то коли підходить час для природної фізіологічної зміни зубів, молочні зуб починає потихеньку стає рухомим, потім розхитується і випадає без кореня. Через деякий час на цьому місці прорізається постійний зуб.