Спорт

Кроссфіт! Що ти таке?

Що таке кроссфіт?

Кроссфіт – це досить новий вид спорту, який поєднує в собі як силу, так і техніку і витривалість. В наш час досить популярний, але багато хто плутає його з звичайними круговими тренуваннями. Можна легко знайти різні секції кроссфита», в яких від кроссфита майже нічого не буде. По суті, мало хто знає, що таке кроссфіт. Давайте розберемося.

Як і коли з’явився кроссфіт?

Кроссфіт з’явився в Америці, завдяки Грегу Глассману. Грег Глассман був гімнастом і почав проводити тренування з кроссфиту в 90-ті роки.

Більшого поширення кроссфіт знайшов у 2001 році з-за появи сайту з тренуваннями. Перші адекватні змагання відбулися в 2007 році. В цей час в кроссфите були звичайні люди, які не відрізнялися нереальною фізичною підготовкою.
У 2010 році у цього виду спорту з’явився дуже потужний спонсор – компанія Reebok. В цей же час кроссфіт добрався до Росії. Зараз рівень цього спорту зріс багаторазово, а топові кроссфитери сильно дивують своєю силою і витривалістю.

Що для нього потрібно?

Кроссфіт включає в себе майже всі – біг, плавання, гімнастичні елементи, ривок штанги, поштовх штанги і так далі і все це в комплексі. Іншими словами кроссфіт зібрав у себе руху з багатьох видів спорту і об’єднав їх в одну змагальну систему. Щоб бути конкурентоспроможним атлетом, в цьому спорті необхідно багато піднімати, технічно піднімати, довго піднімати, пливти, тікати, їхати на велосипеді, ходити на руках, віджиматися в стійці на руках і багато чого.

Саморобний міні-бокс для занять кроссфитом

Тому повноцінні заняття кроссфитом не можливі в багатьох залах. Часто використовується дуже специфічне обладнання і снаряди, яких немає в звичайних тренажерних залах. Навіть у спеціалізованих залах не завжди можна знайти все те, що потрібно.

Як проходять змагання?

Змагання являють собою кілька різних комплексів, за сумою яких виявляють переможця. Кожен комплекс може складатися з будь-якого набору вправ – це може бути біг, плавання, їзда на велосипеді або поштовхи штанги, ривки штанги, присідання і виходи силою на кільцях.

Перемогу, в залежності від комплексу, можна отримати, зробивши більше всіх повторень за певний час або виконавши певну кількість повторів у вправах швидше за всіх.
Якщо у легкій атлетиці або пауерліфтингу спортсмени завжди знають, що їх чекає і готуються під конкретне рух, то кроссфите може бути все, що завгодно. Часто спортсмени дізнаються про комплекси в самий останній момент. Потрібно завжди бути готовим до всього.