Родина

Дружина подала на розлучення: хто з нас зрадник?

За статистикою, основними причинами розлучень називають наступні:

1. Завищені очікування від партнера і перспектив спільного життя.

2. Невірність одного з партнерів, неможливість простити зраду. При цьому немає різниці в тому, пішов на зраду чоловік або жінка зрадила чоловікові.

3. Психологічна, фізична або емоційна несумісність партнерів, які уклали союз.

4. Негнучкість, невміння домовлятися, нерозуміння потреб партнера, небажання шукати компроміс у спілкуванні.

5. Фінансові труднощі, неможливість забезпечити сім’ю на потрібному рівні.

До інших причин розлучення відносяться наступні: обман, вплив родичів, брак спілкування, безвідповідальність партнера.

Різниця у ставленні до шлюбу чоловіки і жінки

Турботи по вихованню та забезпечення дітей найчастіше на себе бере жінка. Незважаючи на те, що свідомих чоловіків достатньо, багато хто з представників сильної статі не вважають себе зобов’язаними виховувати і утримувати дітей після розлучення.

Жінка в силу свого материнського інстинкту рідко може дозволити собі таке. Вона навіть на шкоду собі буде піклуватися про дітей, незважаючи на труднощі. Щоб вижити, виростити дітей, вона часто жертвує своїми інтересами. Жінка здатна розлучитися з коханим чоловіком, який не може забезпечити сім’ю.

Шукати зв’язки на стороні її нерідко змушує все та ж потреба знайти партнера, з ким вона зможе виростити дитину. В цілому жінка менш емоційна при прийнятті рішень про вступ у шлюб, ніж чоловік. Їй важливо оцінити здатність чоловіка заробити на утримання сім’ї.

Що штовхає жінку на розлучення?

Чоловік не відчуває страху або жаху від думки, що не зможе забезпечити дитину. Він може взагалі забути про його існування, потрапивши в обійми нової коханої. Жінка ж, навіть якщо дитина залишилася з батьком, практично завжди буде мучитися почуття провини за те, що не змогла виростити або дати достатньо любові своєму чаду.

Щоб реалізувати свій інстинкт материнства, жінка прекрасно розуміє, що їй треба виглядати так, щоб притягати погляд чоловіка. Саме тому вона витрачає купу грошей на яскраві прикраси і одяг, проводить в салонах багато часу. Реалізувала себе в материнстві жінка втрачає інтерес до дрібничками, їй стають важливі зовсім інші теми: самопізнання, реалізація себе.

Коли поруч з нею чоловік, який перестає рухатися до цілям, «пливе за течією», не намагається ні заробити, ні створити щось нове, їй він стає не цікавим. Не тому, що вона жорстока або егоїстка, а тому, що той, хто не розвивається, буде деградувати. При цьому він тягне за собою і партнерку в своє «болото».

Від такої людини жінка хоче втекти, навіть якщо раніше їх пов’язувала яскрава любов. Тому чоловікові, який потрапив у ситуацію, коли від нього пішла дружина, можна побажати наступне: подивіться на себе з боку. Які досягнення у вас за останні 3-5 років? Що нового ви привнесли в вашу спільне життя за останній час? Сприяєте ви того, щоб ваша сім’я прагнула до кращого або віддаєте перевагу лежати на дивані з пивом, не обтяжуючи свій мозок?

Відповідайте собі чесно на питання: хто з вас зрадник? Дружина, яка, не достукавшись до вас, і зрозумівши, що вас не зрушити з місця, вийшла з безперспективного шлюбу? Або ви, який через власну лінь не ставить собі ніяких цілей і не робить нічого для досягнення кращого життя, для свого розвитку?